MADERSKI BLOG MONIKI

Pomysł wyprawy na Maderę zrodził się podczas mojego 3-miesięcznego pobytu na wyspie w 2014 roku.  Wyjechałam na Maderę, by realizować swój własny projekt edukacyjny, nawiązać współpracę z tamtejszymi organizacjami  i prowadzić treningi dla lokalnych liderów.

Wyspa urzekła mnie swoją magią, przestrzenią, dzikością i pięknem. Realizowałam tam własny projekt, ale znalazłam także wystarczająco dużo czasu na przemierzanie wyspy szlakami, które zapierały mi dech w piersiach i otwierały na nowe możliwości. Codziennie “romansowałam” z oceanem, oddawałam na pożarcie dzikim falom, zdobywałam szczyty, podążałam szlakami lewad i stawałam twarzą w twarz z najwyższymi klifami Europy. Zachwycałam kwiatami, owocami i rybami z lokalnego targu. Poznawałam wyspę od podszewki, zaglądałam w każdą mysią dziurę i dziwiłam się temu, co INNE i NOWE.

monia i kwiatNa miejscu poznałam Renatę – przewodniczkę po górach, która mieszka tam od kilku lat. Razem ze Stowarzyszeniem trekerów PES LIVRES /dosł. Wolne Stopy/ przemierzałyśmy wyspę  i cieszyłyśmy się każdą chwilą spędzoną w plenerze. Tak narodził się pomysł wspólnego wędrowania szlakami vered i lewad z osobami, które kochają przestrzeń, ocean, góry – jak my –  i chcą podróżować niekomercyjnie i z pomysłem.

Zapraszam zatem do odwiedzania mojego bloga z trzymiesięcznej podróży po wyspie: http://www.monikanamaderze.wordpress.com

Zapraszam serdecznie do naszej ekipy osób, którym w podróży rosną skrzydła!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s