O Nas

Wyprawa organizowana jest przez trzech partnerów:

  1. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety – organizację pozarządową z Sosnowca realizującą projekty na całym świecie od 13 lat. http://www.aktywnekobiety.org.pl
  2. Nowopowstałą Fundację MEDEINA zajmującą się pogłębianiem kontaktu człowieka z naturą, skupiającą miłośników natury oraz trenerów pracy rozwojowej w naturze. Strona w budowie.

Do tej pory zorganizowałyśmy kilka inspirujących projektów podróżniczych na całym świecie, w których wzięło udział 155 osób:

———-

Początkowo Madera zrodziła się w sercu Moniki Sobańskiej, która swe pragnienie /jak to bywa u niej zazwyczaj/ od razu wdrożyła w życie i pojechała na 3 miesiące na wyspę wiecznej wiosny.  Na miejscu poznała Renatę – przewodniczkę po górach, która mieszka tam od kilku lat. Razem przemierzały wyspę otwierając się świadomie na działanie żywiołów natury. Stamtąd Monika karmiła wyobraźnię Ady Stolarczyk i Agnieszki Pietrzak. I tak po powrocie, na fali tęsknoty za wiosną w sercu powstał pomysł wielkiego powrotu na wyspę! A jeśli jeździmy razem, to zawsze w kierunku rozwoju, wzrostu i rozkwitu. Dlatego też mamy zamiar eksplorować Maderę nieco inaczej, od strony żywiołów.

ORGANIZATORKI WYPRAWY:

monika madera_miniMonika Sobańska – podróżniczka, trenerka, działaczka społeczna, koordynatorka projektów w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety; prezeska Fundacji MEDEINA; pasjonatka życia, egzotycznych przygód i swojej pracy. Organizuje projekty na całym świecie, m.in wyprawy rozwojowe w Afryce, Azji i Skandynawii. Uwielbia twórczą pracę z ludźmi,  na co dzień zajmuje się tańcem spotontanicznym, trekkuje, maluje i medytuje. Lubi odważne pomysły, czerpie radość i inspiracje z twórczego zamętu. Zaraża śmiechem.

Miałam to szczęście mieszkać na Maderze aż 3 miesiące. Ta wyspa to królowa, której ocean codziennie składa u stóp fale pocałunków. Wolność, jaką daje przemierzanie wyspy zostaje w środku na długo. Mam podejrzenie, że na zawsze…Nieuleczalne:)

DSC_0126 (2)Ada Stolarczyk – trenerka rozwoju osobistego, coach.  Właścicielka firmy Wysokie Wibracje. Nauczycielka Vedic Art, malująca swoje marzenia i tańcem wprowadzająca przestrzeń i energię w ruch. Terapeutka pracy z ciałem, masażystka Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, autorka płyty Relaksacje z wizualizacjami “Twoje ciało zna odpowiedź”, współzałożycielka Stowarzyszenia Nowa Psychologia, oraz fundacji Medeina. Trenerka projektów rozwojowych opierających się na pracy z ciałem i kontakcie z naturą ( Wyspy Bali i Gili, Toskania, Madera).

Madera to dla mnie przestrzeń wolności dla samego siebie. Tam mamy możliwość wzmacniać własny potencjał, ucząc się od natury mocy i pokory. To miejsce, które otwiera na inspirację do życia w zgodzie ze sobą i światem. 

1004988_658916114141643_547617749_nAgnieszka Pietrzak – jestem w podróży życia, z wielką ciekawością co dalej , za następnym zakrętem, za następną górą, kogo spotkam na swojej drodze i czego się od niego nauczę. Uwielbiam dzikość natury, moją własną także. Jestem osobą ! – najbardziej jak potrafię. A w wolnych chwilach jestem coachem, trenerką, instruktorką rekreacji ruchowej, piszę i koordynuję projekty europejskie. Obecnie wiceprezeska w nowej  Fundacji Wspierania Rozwoju MEDEINA.

Madera jest dla mnie wielką słoneczną przestrzenią, która zaprasza na górską wędrówkę szlakami z widokiem na ocean. Czego chcieć więcej!!!
1501708_592498494176537_365618378_nRenata Sadko Nóbrega – przewodniczka na Maderze, od ponad 10 lat mieszająca na tej pięknej wyspie. Szczęśliwa żona Portugalczyka, bardzo dobrze zintegrowana z lokalnym społeczeństwem. Zna bardzo dobrze język portugalski, wyspę i jej historię, zwyczaje i gastronomię. Jest na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami. Jeżeli pojawi się problem, szybko go rozwiąże, ponieważ wie gdzie i z kim rozmawiać. Należy do lokalnego stowarzyszenia miłośników gór. Od lat bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez Wydział Turystyki na Maderze.
 
Pomimo że mieszkam na Maderze już od kilkunastu lat, wyspa nie przestaje mnie zaskakiwać. Przy każdej wyprawie w góry odkrywam ją na nowo. Góry, lewady, przyroda, błękitny ocean, pogoda i ludzie są źródłem mojej energii…. odnawialnej każdego poranka.
Advertisements